Styczeń 9, 2020
Rynek sprzedaży nieruchomości – podsumowanie roku 2019
Wymagania klientów dotyczące wyglądu i funkcjonalności mieszkania czy domu wolnostojącego, który planują kupić, nieustannie rosną. Ich potrzeby spełniają firmy takie jak nasza – realizujące inwestycje pod klucz, współpracujące z najlepszymi architektami, wybierające atrakcyjne lokalizacje pod przyszłą zabudowę.
Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że z powodzeniem odnajdujemy się na wymagającym rynku nieruchomości, który w ubiegłym roku pozostawał w trendzie zwyżkowym, pokazał przy tym, jak duże kryją się w nim możliwości inwestycyjne.
Jak wyglądała sytuacja na rynku sprzedaży nieruchomości w 2019 roku?
Rynek nieruchomości wykazał w mijającym roku tendencję zwyżkową – trend ten odzwierciedla rosnący status finansowy Polaków i dobry stan krajowej gospodarki. W 2019 roku odnotowano wzrost popytu na kredyty hipoteczne, transakcje sprzedaży pozostawały na wysokim poziomie, a ceny oferowanych mieszkań nie były niskie. Nowe inwestycje cieszyły się sporym zainteresowaniem klientów, szczególnie te powstające w granicach dużych miast lub w ich pobliżu tak jak firmowane przez nas przedsięwzięcia w Kobyłce i Markach położonych w niewielkiej odległości od stolicy – warto dodać, że na lokalizacje naszych inwestycji, domów szeregowych, wolnostojących domów jednorodzinnych, mieszkań, wybieramy miejsca posiadające doskonałe zaplecze edukacyjne, usługowe, komunikacyjne. Ponadto jakość sprzedawanych nieruchomości w 2019 roku znacznie wzrosła – klienci stali się bardziej wymagający i świadomi swoich potrzeb, dlatego wyposażenie sprzedawanych obiektów w dodatkowe udogodnienia podnosiło ich wartość. Mieszkania sprzedawały się bardzo dobrze, ale kupujący byli zainteresowani przede wszystkim tymi mającymi mniejszy metraż. W większych miastach odnotowano widoczny wzrost sprzedaży inwestycji – w pierwszym kwartale ubiegłego roku oddano rekordowo dużą liczbę mieszkań do użytku oraz rozpoczęto na ogromną skalę budowę nowych. Rynek nieruchomości w Polsce nieustannie się rozwija – sześćdziesiąt procent inwestycji pojawiających się na rynku pierwotnym sprzedaje się w ciągu miesiąca od momentu ich rozpoczęcia (przyśpieszenie tempa wzrostu gospodarczego przełożyło się na ożywienie się sytuacji na rynku nieruchomości). Popyt na mieszkania nadal pozostaje stabilny.