ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Inwestycje pod klucz a stan deweloperski – różnice

Zastanawiając się nad zakupem nieruchomości do celów mieszkaniowych mamy do wyboru przede wszystkim dwa standardy wykończenia. Jest to stan deweloperski lub wykończenie pod klucz. Jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy nimi?

Stan deweloperski

W Polsce wciąż najczęstszym wyborem jest zakup mieszkania lub domu w stanie deweloperskim. W praktyce oznacza to, że nieruchomość posiada drzwi i okna, podstawowe instalacje, ściany przygotowane do pomalowania, a także wylewkę podłogową, choć definicja ta może nieco różnić się w zależności od wykonawcy. Głównym atutem tego standardu jest fakt, że inwestor może w dowolny sposób wykończyć swoją nieruchomość, zgodnie ze swoim gustem oraz potrzebami. W tym samym miejscu pojawia się jednak główna wada, bowiem mieszkania w stanie deweloperskim nie są gotowe do zamieszkania i wymagają szeregu pracochłonnych prac wykończeniowych.

Wykończenie inwestycji pod klucz

Na przeciwnym biegunie znajdują się domy i mieszkania w standardzie wykończenia pod klucz. W praktyce oznacza to, że już po zrealizowaniu formalności z deweloperem, właściciele mogą się wprowadzić. Najczęściej takie lokum ma bowiem wykończoną kuchnię oraz łazienkę, pomalowane ściany (zazwyczaj na biało), a także ułożone podłogi. Inwestor znacząco oszczędza więc swój czas, nie musi bowiem samodzielnie wykonywać często najtrudniejszych prac, a także zajmować się nawiązywaniem kontaktów z ekipą remontowo-wykończeniową. Taki standard wykończenia stosujemy w przypadku naszych inwestycji, gdyż umożliwia nam to kontrolę nad całością, zaś nabywcom daje gwarancję zamieszkania w nowocześnie wykończonych nieruchomościach m.in. z klimatyzacją oraz nowoczesnym systemem centralnego odkurzania. Do prac wykończeniowych stosujemy tylko nowoczesne i solidne materiały, dlatego też inwestor ma pewność, że otrzymuje najlepszy produkt za daną cenę.

Na rynku wciąż jest garstka deweloperów, którzy oferują swoim klientom wykończenie inwestycji pod klucz. Okazuje się jednak, że jest to najrozsądniejszy wybór dla osób, które cenią swój czas i chciałyby od razu zamieszkać w swoim wymarzonym domu lub mieszkaniu.