ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Dlaczego lokalizacja lokalu użytkowego ma znaczenie?

Osoby poszukujące idealnego lokalu na rozpoczęcie bądź przeniesienie swojej działalności zwracają uwagę na kilka czynników, nieraz nieco odmiennych w zależności od charakteru prowadzonej działalności. W wielu przypadkach najważniejszym z nich jest lokalizacja. Zazwyczaj oglądając kilka różnych lokali o podobnym standardzie, wybierany jest ten o najlepszej lokalizacji. Nie jest to przypadek, a takie zachowanie ma bardzo racjonalne wytłumaczenie.

Co w ogóle oznacza idealna lokalizacja lokalu użytkowego i dlaczego ma tak duże znaczenie?

W zależności od tego, kto i w jakim celu wynajmuje dany lokal użytkowy, idealna lokalizacja może charakteryzować się inaczej. W większości przypadków to określenie oznacza miejsce, które posiada doskonałe skomunikowanie z najważniejszymi ośrodkami. Dobrym przykładem jest wynajem lokali w Kobyłce, która jest bardzo dobrze skomunikowana z Warszawą. Dzięki temu zarówno klienci, jak i potencjalni współpracownicy nie mają problemu z dotarciem do naszego lokalu.

Zła lokalizacja lokalu użytkowego często powoduje problemy z dojazdem, bądź konieczność sporej ilości przesiadek. To bardzo szybko odstrasza klientów, którzy poszukują wygodnych i szybkich rozwiązań. Lokalizacja ma również ogromny wpływ na odbiór naszego przedsiębiorstwa przez innych. Jeżeli umiejscowiony jest on w nowoczesnej, zielonej okolicy, sprawi o wiele przyjemniejsze wrażenie niż lokal wciśnięty w rozpadającą się kamienicę. Bliskość zieleni i natury jest szczególnie ważny, jeżeli z naszego lokalu korzystają osoby z dziećmi.

Na wagę złota są lokale, które nie dość, że znajdują się w miejscu perfekcyjnie skomunikowanym, to jeszcze posiadają parking dla klientów. Jest to ukłon w stronę osób, które przyjeżdżają swoim prywatnym samochodem. To z kolei wpływa na to, jakie pierwsze wrażenie mają nasi aktualni bądź potencjalni klienci. Jak widać, lokalizacja lokalu użytkowego jest jednym z czynników, które mogą znacząco wpłynąć na odbiór naszego lokalu przez klientów, a także w dużej mierze na popularność naszego przedsiębiorstwa.