ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Czym się kierować podczas decyzji kupna nowego domu?

Zakup nowego domu jest ogromną inwestycją, dla wielu osób wiążącą się ze sporą dawką stresu. Jednak dzięki temu możliwe jest zamieszkanie w swoim własnym domu. Spora przestrzeń, prywatność, ogródek oraz brak sąsiadów z każdej strony to główne powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na zakup domu. Dla wielu osób dom kojarzy się z ustatkowaniem oraz budowaniem swojego gniazda. Jako że jest to ogromnie odpowiedzialna decyzja, należy dobrze zastanowić się nad potrzebami i warunkami, które musi spełnić nowe lokum. Dzięki temu zakup będzie w pełni udany.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu nowego domu?

Poszukując idealnego domu, należy określić przede wszystkim swoje wymagania. Jednym z najważniejszych parametrów, nad którymi trzeba się zastanowić, jest metraż. Osoby kupujące nowy dom nie powinny iść na kompromisy, a lokum powinno zapewniać każdemu z domowników własne miejsce, w którym może odpocząć, pracować bądź zająć się swoimi sprawami. Warto pomyśleć także o przyszłości – pary planujące w przyszłości dzieci powinny uwzględnić to podczas poszukiwania domu.

Drugim istotnym parametrem jest lokalizacja domu. Najlepszym miejscem są miejscowości mieszczące się pod dużymi miastami lub przedmieścia. Z jednej strony zapewniają spokojną okolicę, bliskość natury i ciszę, z drugiej strony pozwalają na szybki dojazd do dużego miasta, świetny dostęp do komunikacji i infrastruktury miejskiej. Poszukując lokum pod Warszawą, najkorzystniejszą lokalizacją są takie podwarszawskie miejscowości jak Marki, Kobyłka czy Ząbki. Zakup domu od dewelopera oferującego domy jednorodzinne i segmenty w tych okolicach z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Oprócz ogólnej lokalizacji warto zwrócić uwagę na umiejscowienie domu względem najpotrzebniejszych budynków jak szkoły czy sklepy, dzięki czemu wyjście na zakupy czy odprowadzenie dziecka do szkoły nie będzie wiązało się z długimi wycieczkami. Bardzo ważny jest również rozkład pomieszczeń oraz to, czy dom posiada ogród. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają lub planują w przyszłości psa. Nie bez znaczenia jest również zainstalowane ogrzewanie – jego rodzaj ma bezpośredni wpływ na wysokość rachunków. Aby mieć pewność, że dom ma klarowną sytuację prawną, oraz został wykonany solidnie z najwyższej jakości materiałów, warto skorzystać z oferty rzetelnego dewelopera.