ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Dlaczego nowe domy cieszą się większą popularnością?

Decyzja o zakupie domu nie jest prosta, wymaga bardzo przyszłościowego myślenia oraz dużej świadomości swoich potrzeb. Osoby decydujące się na ten krok mogą wybierać pomiędzy domami z rynku wtórnego a budynkami dopiero co oddawanymi do użytku. Obecnie można zauważyć większe zainteresowanie drugą opcją. Nie jest to przypadek, ponieważ zakupienie nowego wiąże się z kilkoma bardzo ważnymi plusami, które dają nowym budynkom przewagę nad domami wcześniej użytkowanymi.

Co przemawia za rosnącą popularnością nowych domów?

Pierwszą, największą zaletą nowych domów jest możliwość dopasowania projektu do potrzeb oraz preferencji kupującego. Decydując się na zakup domu z rynku wtórnego, należy liczyć się z tym, że układ pomieszczeń nie zawsze może być zgodny z potrzebami domowników. To wiąże się z koniecznością remontu, stratą czasu i pieniędzy. Zlecając developerowi budowę domu jednorodzinnego, otrzymuje się gwarancję, że będzie on prezentował się dokładnie tak, jak zostało to określone w projekcie.

Kolejną ogromnie ważnym plusem nowych budynków mieszkalnych są nowe i sprawne instalacje. Kupując dom z rynku wtórnego, należy liczyć się z tym, że niektóre instalacje mogą być już mocno przestarzałe i potrzebować naprawy lub nawet wymiany. Wiele tego typu rzeczy wychodzi dopiero po zakupie, co skutkuje dużą frustracją i niezadowoleniem domowników. Warto pamiętać, że przestarzałe instalacje nie tylko utrudniają życie, ale mogą stanowić zagrożenie dla domowników.

Powodem tak dużej popularności nowych domów jest także ich wygląd. Trendy w budownictwie zmieniają się stosunkowo szybko, dlatego też domy budowane 10 lat temu prezentują się całkowicie inaczej niż obecne, nowoczesne budynki mieszkalne. W wielu przypadkach to, co kiedyś było modne, dzisiaj całkowicie nie ma zastosowania, a wręcz się tego unika. Kupując dom prosto od developera, można liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz modny design.