ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Jak znaleźć dobrą nieruchomość komercyjną?

Nieruchomości komercyjne są to lokale oraz budynki przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. To, czy dana nieruchomość jest dobra, zależy od kilku czynników. Nieruchomości komercyjne w większości przypadków powinny spełniać nieco inne wymagania niż lokale mieszkalne. Jest to zależne głównie od tego, jaki rodzaj działalności gospodarczej będzie w nich prowadzony. Odpowiedni wybór nieruchomości komercyjnej ma spory wpływ na działanie naszego przedsiębiorstwa.

Jakie są najważniejsze cechy nieruchomości komercyjnej, wpływającej na jej popularność?

Poszukując nieruchomości komercyjnej, przedsiębiorcy zwracają uwagę przede wszystkim na jej lokalizację. W większości przypadków najlepszym miejscem do prowadzenia działalności są miejscowości znajdujące się w najbliższej okolicy większych miast. Taka lokalizacja pozwala na swobodny dojazd z miasta do biura i odwrotnie, a także w większości przypadków pozwala na wynajem lokalu w korzystniejszej cenie. W przypadku Warszawy najlepsze nieruchomości komercyjne znajdują się w miejscowości Kobyłka, a także w Ząbkach i Markach, ponieważ są one bardzo dobrze skomunikowana ze stolicą.

Dobre nieruchomości komercyjne powinny posiadać parking. Ten element ma ogromne znaczenie zarówno dla pracowników danej firmy, jak również dla klientów. Możliwość wygodnego zaparkowania samochodu bez konieczności krążenia lub stawania w miejscach niedozwolonych daje duży komfort psychiczny i pozwala na spokojnie załatwić swoje sprawy w danym miejscu. Istotne jest również otoczenie biura. Lokale zlokalizowane  w spokojnych okolicach są bardziej pożądane przez przedsiębiorców, ponieważ w takim miejscu pracuje się o wiele przyjemniej.

Wynajmując nieruchomość komercyjną, przedsiębiorcy zwracają uwagę również na to, czy dane miejsce posiada połączenie komunikacyjne z większym miastem. Jest to ogromnie ważne, ponieważ nie wszyscy klienci posiadają samochody. Przystanek autobusowy w niedalekiej odległości ułatwia dotarcie i zlokalizowanie danego przedsiębiorstwa. Jak widać to czy dana nieruchomość jest dobra, zależy w dużej mierze od jej lokalizacji. Dobre nieruchomości najłatwiej znaleźć u dewelopera, oferującego lokale w interesującym nas miejscu. Nawiązując współpracę z solidną firmą, mamy pewność że lokal nie tylko co do jego świetnej lokalizacji, ale również wykończenia w najwyższym standardzie całej nieruchomości.