ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Jak wygląda rozliczenie najmu mieszkania?

Znalezienie odpowiedniego lokum w dobrej lokalizacji, która zapewni szybki dojazd do pracy lub szkoły, jest bardzo ważne. Ponieważ zakup mieszkania wiąże się z dużym wydatkiem, a także przywiązaniem do konkretnego miejsca, rozwiązanie tego rodzaju nie zawsze będzie optymalne. Dostępną w takiej sytuacji opcją, która może okazać się wygodniejsza, jest skorzystanie z możliwości wynajmu mieszkania. W Kobyłce gotowe do zasiedlenia lokale można znaleźć w ofercie dewelopera firmy BKC-INVEST. Przekonajmy się, co przemawia za zdecydowaniem się na zawarcie takiej umowy.

Dlaczego warto korzystać z możliwości wynajmu mieszkania?

Wynajem mieszkania w wielu przypadkach może okazać się korzystniejszy niż jego zakup. Najważniejsza będzie zwykle znaczna różnica między kosztami związanymi z najmem i spłacaniem rat kredytu. Trzeba też pamiętać, że kupno oznacza konieczność zaangażowania sporych środków własnych. Decydując się na najem, można więc obniżyć poziom swoich comiesięcznych wydatków, a przy tym zachować większą elastyczność. Pozwala ona na szybszą zmianę miejsca zamieszkania np. wówczas, gdy znajdziemy lepszą pracę. Najem to także zobowiązanie na znacznie krótszy okres – umowy zwykle zawiera się na od kilku miesięcy do kilku lat – kredyt wiąże się często nawet z 25-letnimi spłatami. Dużą zaletą wynajmu jest możliwość łatwego znalezienia lokalu w interesującej nas okolicy – oferta jest tu znacznie bogatsza niż w przypadku mieszkań przeznaczonych na sprzedaż.

Jakie koszty wiążą się z wynajmem mieszkania?

Na koszty związane z wynajmem składają się wydatki na utrzymanie lokalu – zapłatę komornego, opłat za korzystanie z wody, prądu i gazu, a także wywóz śmieci oraz dodatkowe usługi takie jak łącze internetowe czy kablówka. W grę wchodzi także opłata dla właściciela lokalu, która pozwala mu na amortyzację jego zużycia oraz gwarantuje zysk z całej operacji. Co ważne, wynajmując od dewelopera, unika się płacenia dodatkowych prowizji. Wynajmujący musi się jednak liczyć z koniecznością pokrycia wartości spowodowanych przez siebie zniszczeń.