ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Jakie obowiązują zasady zawierania umów z deweloperem?

Zakup mieszkania lub domu dla większości osób jest ogromną inwestycją, wiążącą się z równie wielką odpowiedzialnością oraz stresem. Tego rodzaju działania wiążą się również z dużą ilością formalności, z którymi mało kto spotkał się już wcześniej. Mowa tu głównie o pozyskaniu finansowania, a także podpisaniu umowy z deweloperem, dzięki której losy nieruchomości i kupujących zostają związane.

Jak przygotować się do zawarcia umowy z deweloperem?

Umowa deweloperska często określana jest mianem przedwstępnej, ponieważ zawierana jest przed oddaniem nieruchomości do użytku. W tym dokumencie deweloper zobowiązuje się do przeniesienia prawa własności lokalu na kupujących po zakończeniu budowy, natomiast kupujący zobowiązuje się do zapłacenia. Przed podpisaniem umowy warto dobrze poznać dewelopera, z którym ma zostać  ona zawarta.

Dobrze jest sprawdzić, czy deweloper ma pozytywną opinię wśród klientów, czy realizuje swoje projekty na czas i zgodnie z umową. Można to zrobić poprzez przejrzenie opinii na stronach internetowych lub też zapytanie znajomych, którzy mieli do czynienia z danym deweloperem. Szukając sprawdzonego dewelopera oferującego sprzedaż domów w Markach, warto zainteresować się ofertą dewelopera BKC-INVEST. Spora ilość zrealizowanych inwestycji oraz zadowolonych klientów jest najlepszym potwierdzeniem ich profesjonalizmu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeczytać dokumentację. Warto dokładnie zapoznać się z treścią umowy, aby mieć pewność, że wszystkie kwestie są uregulowane i nie ma w niej niekorzystnych dla klienta postanowień. Umowa powinna zawierać m.in. informacje o terminie oddania mieszkania, sposobie płatności, wysokości ceny, standardzie wykończenia oraz ewentualnych sankcjach za niewykonanie umowy.