ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Największe plusy mieszkania w domu wolnostojącym

Przestrzeń, w której mieszkamy i w której spędzamy większość naszego czasu, ma ogromne znaczenie. Może nawet wpływać na nasz nastrój i samopoczucie, a co za tym idzie kształtować każdy mijający dzień. Wiele osób marzy o swoich własnych czterech kątach, jednak nie może dokonać ostatecznego wyboru: mieszkanie, czy dom wolnostojący? Oba te rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony. W naszym artykule skupiamy się na zaletach domu, który może stać się naszą bezpieczną przystanią. Przekonaj się, dlaczego warto się na niego zdecydować!

Dla miłośników przestrzeni

Dom to miejsce, które w większości przypadków wyróżnia się dużym metrażem. To z kolei ułatwia codzienne aktywności i wpływa pozytywnie na komfort naszego życia. Nowa powierzchnia, którą zyskujemy, daje nam możliwość wygodnego ułożenia wszystkich naszych rzeczy, takich jak ubrania, zabawki, pamiątki, czy przybory kuchenne. Dom oznacza możliwość przechowywania wszystkiego, co jest nam potrzebne, a co nie zmieściłoby się w standardowym mieszkaniu. Jednocześnie cała ta przestrzeń jest uporządkowana i odpowiednio rozplanowana, co pomaga nam ulepszyć organizację. Dom wolnostojący zazwyczaj rozplanowany jest tak, by występowały w nim różnego rodzaju schowki i inne pomieszczenia dedykowane jedynie przechowywaniu. Takie podejście sprawia, że wszystko, co potrzebne mamy pod ręką. W domowej przestrzeni znajdzie się także miejsce na elementy, których nie używamy na co dzień, ale które w wielu przypadkach okażą się niezbędne.

Większa przestrzeń oznacza także, że każdy z domowników ma własny pokój, w którym może wypoczywać i realizować swoje pasje. Są więc sypialnie dla dzieci, które w szybkim tempie dorastają i potrzebują prywatności. Jest miejsca na dużą sypialnię z łóżkiem, dedykowaną dla rodziców. Kolejny pokój może stać się dużą i funkcjonalną kuchnią, która zachęca swoim ciepłem i motywuje do tworzenia kolejnych smakołyków. Osobnym pomieszczeniem jest także salon, czyli przestrzeń wspólna dla wszystkich. Jest więc zupełnie inaczej niż w mieszkaniu, gdzie jedno pomieszczenie pełni wiele ról jednocześnie. Na wszystko jest wyznaczone miejsce, dzięki czemu żyje nam się po prostu lepiej. Większa przestrzeń to także możliwość wprowadzenia udogodnień, które podniosą komfort życia. Możemy np. stworzyć wymarzoną spiżarnię, w której umieścimy zapasy gromadzone do tej pory w szafkach kuchennych. Znajdzie się także miejsce na drugą łazienkę, dzięki której poranne przygotowania do pracy i szkoły staną się mniej stresujące.  

Działka obok domu

Kolejną ważną zaletą domu wolnostojącego jest możliwość posiadania małej działki. Ta zielona przestrzeń to doskonały pomysł dla każdego, kto chce wypocząć z dala od zgiełku. Może stać się także doskonałym, bo niemal w pełni bezpiecznym placem zabaw dla dzieci. Daje nam także możliwość podejmowania zupełnie nowych aktywności, takich jak częste grillowanie, czy gra w siatkówkę. Działkę możemy wypełnić wygodnymi meblami ogrodowymi, czy stabilną huśtawką, która uprzyjemni letnie wieczory. Jeśli ktoś ceni minimalizm, wokół domu może królować zadbana trawa. Dla wszystkich, którzy kochają piękne i bogate ogrody, istnieje możliwość zasadzenia kompozycji kwiatowych, czy drzewek ozdobnych. Działkę wokół domu możemy wykorzystać także jako miejsce do zasadzenia własnych warzyw i owoców, które będą pyszne i zdrowe. Dzięki dostępnym rozwiązaniom stworzone przez nas grządki możemy zabudować eleganckimi panelami, które nie zaburzą harmonii.

Warto także wspomnieć, że własna działka rozwiązuje problem parkingu, który w mieście staje się trudny do zniesienia. Koniec z długim szukaniem wolnego miejsca, czy pozostawianiem samochodu kilka kilometrów dalej. Wszelkie pojazdy możemy pakować w wyznaczonym miejscu lub w specjalnie stworzonym garażu.

Dom, a przyjmowanie gości

Przestrzeń, którą zyskujemy dzięki posiadaniu domu wolnostojącego, możemy wykorzystać także do przyjmowania gości. Jeśli masz dużą rodzinę lub szerokie grono przyjaciół, na pewno uznasz ten fakt za ważną zaletę. Dodatkowe pokoje, i własna to możliwość pomieszczenia wszystkich zaproszonych i to w bardzo komfortowych warunkach. W domu wolnostojącym znajdziemy zarówno odpowiednie miejsce do spania, jak i przestrzeń do zjedzenia wspólnego posiłku. Każdy znajdzie coś dla siebie: w grę wchodzi osobna przestrzeń dla dzieci, które chcą się bawić, a osobna dla dorosłych, którzy pragną porozmawiać. Możliwe jest nawet wygospodarowanie oddzielnego pokoju nazywanego “gościnnym”, dedykowanego specjalnie dla osób, które nas odwiedzają. Takie rozplanowanie to komfort zarówno dla gości, jak i dla nas.  

Własne decyzje

Własny dom wolnostojący daje nam możliwość podejmowania niczym nieskrępowanych decyzji. W jakich kwestiach? Przede wszystkim mamy wpływ na to, jak będzie wyglądał jego układ i detale wystroju. Wszystkie rozwiązania będą trafiać w nasz gust, ponieważ to my monitorujemy pracę na wszystkich jej etapach. Dodatkowo, aby dokonać zmian, nie musimy brać pod uwagę zdania innych, w tym sąsiadów, wspólnoty, czy spółdzielni, jak to ma miejsce w mieszkaniu. Możemy zaplanować wszystko według naszych upodobań i mieć to, o czym od dawna marzymy.  

Własny dom to także swoboda jeśli chodzi o posiadanie zwierząt, z czego ucieszą się wszyscy ich miłośnicy. Możemy mieć jednego lub więcej towarzyszy, bez obaw, że ich obecność będzie przeszkadzać sąsiadom. Ogromną zaletą jest też fakt, że nasz pupil nie będzie nudzić się w zamkniętym pomieszczeniu, marząc o chwili spaceru. Zwierzaki mogą biegać do woli na pobliskiej działce, dzięki czemu wzrośnie ich zadowolenie i energia.

Coś, czego nie da się przecenić

Jednak to nie wszystkie zalety własnego domu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na fakt, że dom wolnostojący to prawdziwy azyl i ostoja po długim dniu lub tygodniu. To miejsce, w którym możemy czuć się w pełni swobodnie, bez obaw, że to, co robimy, przeszkadza sąsiadom z dołu. To daje nam niezależność, której nigdy nie osiągniemy w standardowym mieszkaniu. Działa to też w drugą stronę: możemy cieszyć się spokojem, dzięki temu, że nie towarzyszą nam odgłosy rozmów prowadzonych za ścianą, czy dźwięk zmywanych naczyń. 

Nasza oferta

Zalety mieszkania w domu wolnostojącym są więc ogromne. Jednak wybudowanie miejsca naszych marzeń to długi proces, który wiąże się z różnego typu formalnościami i wieloetapowymi pracami. Oczywiste jest, że nie dokonamy tego o własnych siłach. Z pomocą przychodzi BKC-Invest, która już od lat realizuje nawet najbardziej skomplikowane prace budowlane. Wszystkie działania nakierowane są na efektywne tworzenie domów wolnostojących dopasowanych do wymagań klienta i zgodnych z obowiązującymi standardami. W ofercie firmy znajdziemy zarówno zakup gruntów, jak i projektowanie, budowę i sprzedaż domów wolnostojących, domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz mieszkań.