Rynek sprzedaży nieruchomości – podsumowanie roku 2019

stabilny rynek

Wymagania klientów dotyczące wyglądu i funkcjonalności mieszkania czy domu wolnostojącego, który planują kupić, nieustannie rosną. Ich potrzeby spełniają firmy takie jak nasza – realizujące inwestycje pod klucz, współpracujące z najlepszymi architektami, wybierające atrakcyjne lokalizacje pod przyszłą zabudowę.

Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że z powodzeniem odnajdujemy się na wymagającym rynku nieruchomości, który w ubiegłym roku pozostawał w trendzie zwyżkowym, pokazał przy tym, jak duże kryją się w nim możliwości inwestycyjne.

Jak wyglądała sytuacja na rynku sprzedaży nieruchomości w 2019 roku?

Rynek nieruchomości wykazał w mijającym roku tendencję zwyżkową – trend ten odzwierciedla rosnący status finansowy Polaków i dobry stan krajowej gospodarki. W 2019 roku odnotowano wzrost popytu na kredyty hipoteczne, transakcje sprzedaży pozostawały na wysokim poziomie, a ceny oferowanych mieszkań nie były niskie. Nowe inwestycje cieszyły się sporym zainteresowaniem klientów, szczególnie te powstające w granicach dużych miast lub w ich pobliżu tak jak firmowane przez nas przedsięwzięcia w Kobyłce i Markach położonych w niewielkiej odległości od stolicy – warto dodać, że na lokalizacje naszych inwestycji, domów szeregowych, wolnostojących domów jednorodzinnych, mieszkań, wybieramy miejsca posiadające doskonałe zaplecze edukacyjne, usługowe, komunikacyjne. Ponadto jakość sprzedawanych nieruchomości w 2019 roku znacznie wzrosła – klienci stali się bardziej wymagający i świadomi swoich potrzeb, dlatego wyposażenie sprzedawanych obiektów w dodatkowe udogodnienia podnosiło ich wartość. Mieszkania sprzedawały się bardzo dobrze, ale kupujący byli zainteresowani przede wszystkim tymi mającymi mniejszy metraż. W większych miastach odnotowano widoczny wzrost sprzedaży inwestycji – w pierwszym kwartale ubiegłego roku oddano rekordowo dużą liczbę mieszkań do użytku oraz rozpoczęto na ogromną skalę budowę nowych. Rynek nieruchomości w Polsce nieustannie się rozwija – sześćdziesiąt procent inwestycji pojawiających się na rynku pierwotnym sprzedaje się w ciągu miesiąca od momentu ich rozpoczęcia (przyśpieszenie tempa wzrostu gospodarczego przełożyło się na ożywienie się sytuacji na rynku nieruchomości). Popyt na mieszkania nadal pozostaje stabilny.

avatar

Admin

View more posts from this author