ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Zalety mieszkań z przydomowym ogródkiem

Zastanawiasz się nad zakupem nowej nieruchomości? Nie wiesz, co wybrać? Alternatywą dla kosztownej i trwającej długi czas budowy domu jest nabycie mieszkania. Nie odznacza to oczywiście konieczności rezygnacji z własnego ogródka. Dzisiaj coraz więcej deweloperów oferuje inwestorom lokale z dużymi tarasami, przestronnymi balkonami, a nawet własnymi działkami. Zazwyczaj są one niewielkie (maksymalnie 1-2 ary), ale stwarzają duży potencjał aranżacyjny. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taki zakup?

Warto mieć własny ogródek

Dzisiaj coraz więcej osób rozumie, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest obcowanie z naturą. Dlatego szukają własnej enklawy, w której będą mogli spędzać czas z bliskimi, ładować akumulatory i realizować swoje pasje. Lubisz grillować? A może chcesz uprawiać  własne warzywa lub kwiaty? Twoje dzieci lubią grać w piłkę, a pies swobodnie biegać po trawie? Te i wiele innych pragnień spełni się, gdy zainwestujesz w apartament lub szeregówkę z ogródkiem.

Mieszkania na parterze

W budownictwie starszego typu mieszkania na parterze nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Zapewne wynikało to z faktu, że na wysokości okien widać było idących chodnikiem przechodniów i jeżdżące samochody. Było głośno, mało komfortowo, brakowało prywatności, a przy tym nie było zbyt bezpiecznie. Chcąc ochronić się przed włamywaczami czy światłami latarni i neonów, mieszkający w takich lokalach musieli inwestować w kraty lub kosztowne zabudowy balkonów. Dzisiaj to się zmienia.

Mieszkania na parterze mają duży potencjał. Przede wszystkim dlatego, że wraz z nimi deweloperzy sprzedają przynależący do obiektu grunt. Działka, choćby malutka, to szansa na obcowanie z przyrodą, relaks na świeżym powietrzu, możliwość uprawiania aktywności fizycznej oraz nieskrępowana zabawa dzieci i psów.

Aby nieruchomości z ogródkami spełniały oczekiwania inwestorów:

  • powinny zapewniać prywatność, a więc być odgrodzone od sąsiednich mieszkań i działek,
  • powinny być ustawne, nawet niewielki metraż w kształcie kwadratu jest wygodniejszy w użytkowaniu i zagospodarowaniu niż podłużny, wąski balkon,
  • muszą mieć zagwarantowane skuteczne rozwiązania antywłamaniowe – najpopularniejsze są alarmy, rolety zewnętrzne oraz siatki ogrodzeniowe,
  • muszą powstawać z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – ściany o dobrych właściwościach wygłuszających czy materiały izolujące od chłodu z piwnicy to obecnie podstawa.

Mieszkanie na najniższej kondygnacji budynku to nie tylko dostęp do przydomowego ogródka, ale też pozbycie się poważnych barier komunikacyjnych. Zarówno starsze osoby jak i rodzice małych dzieci nie muszą pokonywać schodów ani jeździć zatłoczoną windą by dostać się do apartamentu.