ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Domowa klimatyzacja. Kiedy warto w nią zainwestować?

Klimatyzacja należy do urządzeń, które przyjmują różną formę, zależnie od ich miejsca przeznaczenia. W przypadku domów i mieszkań należy wspomnieć o tych, które mogą być tam faktycznie stosowane. Klimatyzatory dzieli się przede wszystkim ze względu na mobilność.

Urządzenia przenośne można w każde miejsce zabrać i uruchomić, jednak nie są wydajne. Używa się ich więc dosyć sporadycznie. Bardzo rozpowszechnionym rozwiązaniem są klimy ścienne, ponieważ są to urządzenia funkcjonalne, i które bardzo dobrze wpasowują się w wystrój pomieszczenia. Na rynku wyróżnia się także klimatyzatory nawiewowe. Ich niewątpliwy plusem jest możliwość chłodzenia kilku pomieszczeń naraz. W jednym ustawia się urządzenie, podłącza pod nawiew, który rozprowadza chłód po całym domu. Jednak wadą tego rozwiązania jest brak regulacji temperatury dla wszystkich pomieszczeń. Rzadziej wybierane są klimy przypodłogowe, z uwagi na to, że niespecjalnie można dopasować je do wnętrz. W montażu przypominają grzejniki. Częściej są stosowane zimą do ogrzewania niż latem do chłodzenia.

Kiedy stosować klimę?

Deweloper BKC-Invest stara się, aby domy i mieszkania były jak najbardziej użyteczne. I to właśnie funkcjonalność stanowi podstawę dla stosowania klimatyzacji w lokalach. Przede wszystkim rolą klimatyzacji jest obniżenie temperatury w upalne dni, a w nagrzanym domu, bardzo ciężko jest przebywać, odpoczywać i pracować. W nowym budownictwie jest więc rekomendowana, ponieważ nawet jeśli jej nie używamy na co dzień, to zaistnieją okoliczności, gdy jej praca będzie nieoceniona. Klimatyzator przydaje się także do odprowadzania powietrza z wnętrza domu, w tym i nieprzyjemnych zapachów, dlatego znacząco podnosi komfort przebywania w budynku. Nie należy jej jednak mylić z oczyszczaczem powietrza. Klimatyzacja jest także nieoceniona w sytuacji, gdy chcemy w danym pomieszczeniu utrzymać jednakową temperaturę. Dzięki technologii możemy ustawić nie tylko siłę nawiewu, ale także wysokość temperatury, która powinna panować w danym pomieszczeniu. Sytuacji, gdy znajduje to zastosowanie, jest bardzo wiele – może to być potrzeba ustanowienia odpowiednich warunków dla swoich dzieci lub w salonie, gdy odwiedzają nas goście. Ważną cechą klimatyzacji jest to, że działa bardzo cicho, i może być programowana na konkretne godziny.

W klimę warto inwestować już na samym początku, gdy powstaje dom, nim się do niego wprowadzimy, i każdemu deweloperowi warto wspomnieć o tym wymogu. Dzięki temu możliwe będzie niewidoczne zamontowanie klimatyzacji, co poprawi estetykę mieszkania, i zwiększy jego funkcjonalność. Przydaje się ona tym, którzy w domu spędzają dużo czasu, zwłaszcza w upalne dni. Warto w nią zainwestować, gdy mamy rodzinę, dzieci, oraz zwierzęta. Dlatego, że nawet jeśli sami znosimy gorączki i upalne dni, to niekoniecznie dobrze muszą znosić to inni lokatorzy. Jeśli nie dla siebie, zróbmy to dla innych, ponieważ klimatyzator znacząco poprawia komfort przebywania w domu.