ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Jak wybrać metraż mieszkania?

Decydując się na zakup mieszkania, większość osób uważa metraż za jeden z najważniejszych parametrów branych pod uwagę. Spora grupa uważa, że im większe mieszkanie, tym lepiej. Z jednej strony jest to prawda, jednak należy wziąć pod uwagę również to, że im większe mieszkanie, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Poszukując idealnej przestrzeni do życia, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Idealny metraż może różnić się w zależności od sytuacji życiowej kupujących.

Czym kierować się podczas wyboru metrażu mieszkania?

Jak wiadomo, zakup mieszkania jest dużą inwestycją. Wybór mieszkania w większości przypadków jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Zastanawiając się na najlepszym metrażem, należy wziąć pod uwagę swoje życiowe plany, potrzeby, liczbę domowników oraz styl życia. Jako że mało kto ma środki na zmianę mieszkania co jakiś czas, należy myśleć przyszłościowo. Poszukując idealnego lokum, warto udać się bezpośrednio do dewelopera. W nowych budynkach bardzo często dostępne są mieszkania o różnych metrażach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś, co odpowiada jego potrzebom.

Mniejsze mieszkania sprawdzą się dla pracujących czy studiujących singli. W wielu przypadkach ta grupa kupujących spędza w domu mało czasu, przez co nie potrzebują ogromnego metrażu. Powierzchnia 30 m2, na której znajduje się pokój z aneksem kuchennym oraz łazienka powinna być dla nich bardzo wygodna. Dla osób mieszkających samotnie i spędzających w domu więcej czasu, na przykład ze względu na pracę lepiej sprawdzi się nieco większy metraż – od 35 m2 do 45 m2.

Jeżeli na zakup mieszkania decyduje się para, dobrym wyborem będą mieszkania dwupokojowe o metrażu minimum 35 m2. Dzięki temu obydwoje będą mieli zapewniony komfort życia. Jedno z pomieszczeń może służyć za sypialnię, drugie za pokój dzienny. W przypadku, gdy któryś z partnerów pracuje zdalnie, dobrze jest zdecydować się na nieco większy metraż, aby zapewnić mu komfortowe miejsce pracy. Jeżeli para planuje powiększenie rodziny, powinni od razu rozejrzeć się za mieszkaniem o większej powierzchni.

W przypadku rodzin z dwójką dzieci, metraż powinien wynosić minimum 70 m2. Dzięki temu każdy z domowników będzie miał odrobinę prywatności. Dla rodzin z dziećmi ważne są również dodatkowe pomieszczenia jak spiżarnia, a także dostęp do balkonu czy ogrodu. Jak wiadomo, im większa rodzina, tym więcej miejsca jest potrzebne. Mowa tu nie tylko o większej ilości pokojów, ale również większej kuchni czy salonie.