ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Dlaczego warto kupić dom lub segment poza centrum miasta?

Obecnie coraz więcej osób, zamiast kupować mieszkania w centrum miasta, decyduje się na domy lub segmenty poza jego granicami. Jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze, które niesie za sobą naprawdę dużo udogodnień. W wielu przypadkach za cenę niewielkiego mieszkania w centrum jest możliwość zakupienia domku jednorodzinnego poza miastem. Jest to ogromna różnica, jeżeli chodzi o komfort życia, dlatego też większość osób celuje w inwestycje realizowane poza centrum.

Jakie są największe zalety domu lub segmentu poza centrum miasta?

Pierwszą, najważniejszą zaletą domów i segmentów za miastem jest ich metraż oraz cena. W mieście za trzypokojowe mieszkanie, w którym w miarę komfortowo mogłaby żyć rodzina z dziećmi, trzeba zapłacić naprawdę dużo. Dom jednorodzinny czy segment jest o wiele bardziej korzystny cenowo, a do tego ma metraż, który pozwala na komfortowe życie i zachowanie prywatności przez wszystkich domowników.

Nie bez znaczenia jest również możliwość korzystania z własnego ogródka, w którym można spędzać czas, urządzać grille i przyjęcia wraz z rodziną czy przyjaciółmi.  W przypadku mieszkań w centrum niestety nie ma się tego luksusu. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Mniejsze, podmiejskie miejscowości są często o wiele bardziej bezpieczne i przyjazne dla rodzin z dziećmi. Maluchy mogą bawić się w pobliżu domu, czując się całkowicie bezpiecznie i komfortowo.

Decydując się na zakup mieszkania w centrum, należy liczyć się z ogromną ilością korków i problemem z dojazdem z jednego punktu do drugiego bez spędzenia długiego czasu w sznurze samochodów. Mieszkając poza miastem, wyskoczenie z domu po zakupy zajmuje naprawdę krótko, a dojazd gdziekolwiek nie jest uciążliwy. Miejscowości podmiejskie mają bardzo dobrą infrastrukturę drogową łączącą je z miastami, dzięki czemu dojazd do pracy nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Dla osób zmotoryzowanych ogromnie ważne jest miejsce postojowe. W przypadku mieszkań w centrum bardzo często nie ma możliwości wykupienia sobie miejsca parkingowego, przez co w godzinach szczytu konieczne jest krążenie w poszukiwaniu jakiegokolwiek miejsca do zaparkowania pojazdu. Osoby posiadające własny dom czy segment nie muszą zmagać się z tym problemem, a także nie muszą się martwić, że nieostrożny kierowca zarysuje im samochód podczas wyjazdu. Domy i segmenty poza centrum miasta gwarantują spokój i wygodę, dzięki czemu po ciężkim dniu domownicy mogą do niego wrócić i odpocząć od wszechogarniającego gwaru miasta.