ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Jak zapewnić sobie własną zieleń, czyli mieszkania z ogródkiem

Jeszcze kilka lat temu marzenie o ogródku w mieście było praktycznie nierealne. Ogródki były luksusem, z których mogły korzystać wyłącznie osoby mające dom. Jak wiadomo, domy zazwyczaj budowane są na obrzeżach miasta lub daleko poza jego granicami, bez dobrych dróg dojazdowych i komunikacji miejskiej. Z tego też powodu większość osób decydujących się na segment lub mieszkanie musiało zrezygnować z marzeń o ogródku. Na szczęście obecnie rynek się zmienia, a deweloperzy oferują mieszkania z własnym ogródkiem.

Jakie są największe zalety mieszkania z ogródkiem?

Mieszkania z ogródkiem są świetną alternatywą dla domu. Decydując się na zakup takiego mieszkania od dewelopera, można nadal mieszkać w centrum, a jednocześnie korzystać z wszystkich zalet posiadania ogrodu. Ta opcja jest zdecydowanie tańsza oraz nie wymaga tak dużego zaangażowania ze strony domowników. Każdy, kto ma własny dom, wie, jak dużo obowiązków wiąże się z tak dużym budynkiem. Częste naprawy, różnego rodzaju awarie, a także konieczność odśnieżania podjazdu – decydując się na zakup mieszkania, można uniknąć lwiej części tych niezbyt przyjemnych obowiązków.

Ogrody przynależące do mieszkań mogą mieć różną powierzchnię. Niezależnie od ich rozmiarów, można zagospodarować je w taki sposób, aby cała rodzina mogła przyjemnie spędzać czas na zewnątrz. Postawienie huśtawki czy piaskownicy skutecznie zachęci dzieci do zabawy na dworze, a dzięki własnemu ogródkowi maluchy będą mogły bezpiecznie się bawić pod stałą opieką rodziców.

Kto powinien zdecydować się na mieszkanie z ogrodem?

Mieszkanie z ogrodem jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie wyobrażają sobie mieszkania poza miastem, a jednocześnie są miłośnikami zieleni. Kawa czy herbata wypita o poranku w ogrodzie smakuje o wiele lepiej. Ten rodzaj inwestycji sprawdzi się również dla rodzin z dziećmi czy ze zwierzętami. Dzięki przestrzeni na świeżym powietrzu pupil będzie mógł zażyć codziennej dawki aktywności. Ogródek przy mieszkaniu jest świetnym rozwiązaniem również ze względu na kwestie praktyczne – w lecie na ogród można wystawić suszarkę na pranie, a wieczorem zaprosić znajomych na grilla czy wspólną kolację.