ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Wybór domu a kryterium lokalizacji

Wybór domu pod kątem jego lokalizacji jest niezwykle ważny z wielu względów. Podstawą, jeżeli chodzi o lokalizację, jest tutaj oczywiście czynnik, który dotyczy skomunikowania terenu. Najważniejsza (zwłaszcza z perspektywy osób nie posiadających samochodu) jest obecność w najbliższej okolicy środków komunikacji zbiorowej takich jak autobusy, tramwaje czy też dworce PKP, bowiem tylko to pozwoli im chociażby na swobodny dojazd do pracy. Jest to również ważne dla naszych dzieci, które będą musiały dostać się do szkoły czy przedszkola. W kontekście odpowiedniego skomunikowania terenu (tym razem dla kierowców) bardzo ważny jest też stosunkowo dobry dojazd do określonych punktów (np. większych miast), dlatego poziom dróg również powinien być wysoki.

Wygląd najbliższej okolicy i dostęp do mediów

Istotny w kontekście wyboru lokalizacji naszego nowego domu jest również wygląd sąsiadującej z nim okolicy. Niektórzy z nas bowiem znacznie lepiej czują się w miejscach, gdzie panuje względna cisza i spokój, zatem idealne dla takich osób będą tereny leśne lub wiejskie, które są oddalone w znacznym stopniu od źródeł nadmiernego hałasu. Z drugiej strony znajdą się również takie osoby, które wolałyby mieszkać w centrum wielkiego miasta, gdzie jest bardzo blisko zarówno do sklepu, jak i innych obiektów użyteczności publicznej i właśnie na mieszkanie w takiej lokalizacji się padnie ich wybór. W kwestii wyboru lokalizacji naszego domu warto zwrócić uwagę także na plany zagospodarowania najbliższych terenów, ponieważ czasem zdarza się tak, iż cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ tuż obok znajdują się jakieś fabryki.

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie mieszkania w tak zwanych spartańskich warunkach, czyli bez dostępu zarówno do wody użytkowej, jak i innych mediów. Zatem wybierając lokalizację naszego przyszłego miejsca zamieszkania, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy istnieje tam możliwość podłączenia się do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, ponieważ w innym przypadku konieczne będzie wybudowanie szamba. Inne media takie jak prąd czy gaz również powinny się tam znaleźć. Dla wielu osób równie ważny jest też dostęp do telewizji czy szybkiego łącza internetowego, dlatego też warto spojrzeć na to, czy nasz dostawca tych właśnie udogodnień posiada dany teren w swojej ofercie abonamentowej.