ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Idealne lokum dla rodzin z dziećmi. Polecane oferty nieruchomości

Zupełnie inne typy nieruchomości sprawdzają się w przypadku singli, inne są odpowiednie dla par, inne zaś są idealne dla rodzin z dziećmi. Jakie kryteria przy wyborze nieruchomości muszą brać pod uwagę rodziny oraz jakie udogodnienia będą w ich przypadku najistotniejsze?

Odpowiedni metraż

Ważnym kryterium w przypadku wyboru nieruchomości przez rodzinę z dziećmi jest oczywiście metraż domu lub mieszkania. Odpowiednia powierzchnia mieszkalna dla czteroosobowej rodziny wynosi około 80m2. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice, mają szansę na zachowanie prywatności, a także mają przestrzeń na spokojną naukę i pracę zdalną. Ta ostatnia z powodu pandemii COVID-19 jest w przypadku większości osób nieunikniona, dlatego też tak ważna jest odpowiednia liczba pokojów.

Miejsce do rekreacji

Dla rodzin z dziećmi szczególnie istotny jest również dostęp do terenów zielonych, a nawet własnego, niedużego ogrodu. Dokładnie tym charakteryzują się domy szeregowe, które mamy również w naszej ofercie. Są one szczególnie polecane właśnie rodzinom, bowiem w okolicy znajdują się tereny sprzyjające wspólnej integracji i przyjemnemu spędzaniu wolnego czasu.

Dostępność do ogrodu jest wskazana zwłaszcza dla maluchów, które w ostatnich latach spędzają zdecydowanie mniej czasu na zewnątrz. Dzięki takiej przestrzeni mogą więc bezpiecznie i spokojnie się bawić, tylko pod niewielkim nadzorem rodziców, co również dla tych ostatnich jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Pandemia Covid-19 pokazała, jak przydatne jest posiadanie własnego przydomowego ogródka. Kiedy możliwości wyjścia z domu są ograniczone, prywatny ogródek umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Na szczęście nie tylko domy dają możliwość cieszenia się własną przestrzenią do rekreacji. Również niektóre lokale w budynkach wielorodzinnych, szczególnie te znajdujące się na parterze i na ostatnim piętrze są sprzedawane wraz z przynależnym do niego ogródkiem.

Spokój życia rodzinnego

Dzieci wprowadzają do życia nie tylko wiele radości, ale też sporo stresu i dezorganizacji. Stres często potęguje mieszkanie w zatłoczonym centrum miasta, nie dziwi więc fakt, że marzeniem wielu rodzin jest przeniesienie się w zdecydowanie spokojniejsze miejsce.

Także i tutaj doskonale sprawdzą się nieruchomości ulokowane poza ścisłym centrum aglomeracji. Przyjazna, niska zabudowa, to wyróżnik naszej inwestycji o nazwie Osiedle „Marki Cegielnia”, które nie tylko zapewnia wygodne i nowoczesne domy, ale również spokojną przestrzeń, idealną do prowadzenia życia rodzinnego.

Dostępność do infrastruktury

Oczywiście w przypadku rodzin z dziećmi ważnym kryterium jest też bliska dostępność do szkół i żłobków oraz innej infrastruktury gwarantującej wygodne mieszkanie. Tym cechują się dobrze przemyślane osiedla budowane także na przedmieściach dużych miast lub w miejscowościach nieco od nich oddalonych. Deweloperzy doskonale wiedzą, że inwestorzy mają oczekiwania co do obecności takiej infrastruktury, dlatego stanowi ona obowiązkowy punkt nowoczesnych osiedli mieszkalnych.

Jak widać idealne lokum dla rodziny z dziećmi wyróżnia się szeregiem różnych kryteriów, od lokalizacji, przez infrastrukturę, aż po przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Jeśli i Ty szukasz nieruchomości spełniającej wszystkie te kryteria, koniecznie sprawdź naszą ofertę.