ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Na co uważać przy kupnie mieszkania?

Nabycie własnego lokum to bardzo ważna decyzja, która wiąże się z zaangażowaniem zgromadzonych oszczędności, a zazwyczaj także z zaciągnięciem wieloletniego kredytu. Przed kupnem mieszkania od dewelopera warto więc dobrze przemyśleć wszystkie związane z nią kwestie, by odpowiednio dopasować lokal do swoich potrzeb. Przekonajmy się, co będzie miało największe znaczenie dla przyszłych użytkowników.

Lokalizacja mieszkania

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z nieruchomościami jest ich lokalizacja. Warto pamiętać, że powinna ona być dopasowana do stylu życia i możliwości kupującego. Ważnymi kwestiami będzie czas dojazdu do pracy lub szkoły oraz to, czy w okolicy dostępna jest dobrze funkcjonująca komunikacja zbiorowa. Istotna okaże się istniejąca infrastruktura – sklepy, placówki służby zdrowia, przedszkola i szkoły. Osoby, które mają lub planują potomstwo, muszą także zwrócić uwagę na to, czy w okolicy znajdzie się miejsce na spacery, czy plac zabaw. Miłośnicy zdrowego trybu życia muszą zainteresować się terenami do biegania lub ścieżkami rowerowymi.

Standard wykończenia lokalu

Mieszkanie może być oddawane w różnym standardzie w zależności od postanowień podpisanej umowy. Dla wielu osób ważna będzie możliwość zakupu lokalu w stanie deweloperskim i zlecenie projektu aranżacji sprawdzonemu architektowi wnętrz oraz odpowiedniej ekipie. Inni będą woleli wykończenie mieszkania na własną rękę, a część klientów zdecyduje się na zakup mieszkania pod klucz, które zostanie przekazane jako gotowe do zasiedlenia. Bardzo ważny okaże się też standard budynku, który będzie się przekładał na jakość materiałów użytych w częściach wspólnych i na elewacji. Liczyć się będzie także wyposażenie dodatkowe – zabezpieczenie wejść, ogrodzenie terenu, wyznaczenie miejsc parkingowych.

Cechy mieszkania

Nie można też zapomnieć o przemyśleniu parametrów mieszkania. Istotne będzie znalezienie kompromisu między ceną a powierzchnią kupowanego lokalu, co wiązać się będzie nie tylko z wysokością rat kredytu, ale również z kosztami jego utrzymania.