ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Mieszkanie określone jako w stanie deweloperskim zazwyczaj zostało wykończone w minimalnym stopniu. W większości przypadków pod tym określeniem kryje się lokal z otynkowanymi ścianami, gotową wylewką oraz poprowadzonymi instalacjami. Mieszkanie w stanie deweloperskim wyposażone jest w parapety, okna oraz drzwi wejściowe. Jeżeli do mieszkania przynależy balkon, powinien on być odpowiednio zabezpieczony. W takich lokalach poprowadzona jest już również instalacja grzewcza, a na ścianach wiszą kaloryfery.

Dlaczego warto kupować mieszkania w stanie deweloperskim i jak je wykończyć?

Największą zaletą mieszkań w stanie deweloperskim jest fakt, że są one nowe i nigdy wcześniej niezamieszkałe. Dzięki temu otrzymuje się gwarancję, że ściany nie są przesiąknięte nieprzyjemnymi zapachami jak dym papierosowy, a całe mieszkanie będzie wyglądać dokładnie tak, jak zostało zaplanowane. Z tego też tytułu warto kupować lokal od dewelopera zajmującego się budową szeregowców i mieszkań.

Kupując mieszkanie z drugiej ręki, należy liczyć się z tym, że konieczny będzie gruntowny remont, co pochłonie dużo czasu, siły oraz pieniędzy. W przypadku lokali w stanie deweloperskim nie ma tego problemu. Co ważne, proces przygotowań do wykończenia mieszkania można rozpocząć na kilka tygodni przed odebraniem kluczy. Ten czas warto poświęcić na przygotowanie projektu wnętrz oraz wybranie fachowców do poszczególnych prac.

Do listy rzeczy, które trzeba wykończyć w mieszkaniu w stanie deweloperskim, należy przede wszystkim wykończenie ścian i podłóg, wstawienie drzwi wewnętrznych oraz montaż ościeżnic. Dodatkowo konieczne jest także wykończenie łazienki i kuchni oraz zakup i montaż sprzętów AGD. Jednym z końcowych etapów jest montaż mebli. Na samym końcu warto skupić się na dodatkach.