ul. Zosi 19, 05-270 Marki

Zadzwoń tel:


721 475 925

Zalety mieszkania w segmencie

Mieszkania w domach szeregowych od samego początku, kiedy tylko pojawiły się na rynku nieruchomości, wywoływały ogromną dyskusję – zarówno wśród osób, które w tego rodzaju zabudowie mieszkały, jak również wśród tych, którzy dopiero byli wtedy na etapie planowania swojego własnego lokum. Domy w zabudowie segmentowej to całkiem spory wachlarz korzyści. Jakie są największe zalety mieszkania w segmencie?

Domy w segmencie – projekt oraz lokalizacja

Wiele osób uważa, że domy w zabudowie segmentowej mają wyłącznie same wady. Jednak w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Należy przede wszystkim zauważyć, że każdy z domów w zabudowie ma swoje własne, prywatne wejście. Stwarza to zatem dokładnie taką samą możliwość wejścia do budynku jak w przypadku domów wolnostojących. Kolejną ważną kwestią jest lokalizacja zabudowy segmentowej. Dzięki specyfice, w jakiej są one budowane można liczyć na atrakcyjną lokalizację. Domy szeregowe zazwyczaj są umiejscowione w niedalekiej odległości od przedszkoli, szkół oraz sklepów. Blisko znajdują się także dobrze rozbudowane sieci komunikacji miejskiej. Wiele domów w zabudowie segmentowej dodatkowo oferuje nabywcom dostęp do prywatnego ogródka przynależącego do każdego z lokali.

Zabudowa segmentowa – eksploatacja mieszkań

Decyzja o zakupie domu segmentowego to możliwość poczynienia sporych oszczędności. Pierwsze z nich zaczynają się już na etapie kupna działki. W przypadku zabudowy szeregowej wszystkim zajmuje się deweloper. Oszczędności przekładają się dzięki temu na możliwość wyboru lepszej lokalizacji. Tego typu rozwiązanie to również dużo niższe koszty, jeżeli chodzi o kwestie wykończenia zewnętrznego. Zaoszczędzić można także w sezonie grzewczym – koszty ogrzewania dzięki takiej zabudowie są zdecydowanie niższe i rozkładają się na wszystkie rodziny.

Zabudowa segmentowa – same korzyści

Mieszkania w zabudowie segmentowej to coraz chętniej wybierana opcja w ostatnich latach. To przede wszystkim ogrom korzyści w bardzo atrakcyjnej cenie. Rozwiązanie może być nawet kilkakrotnie tańsze od budowy własnego domu. Oferty szeregowe sprzyjają również zacieśnianiem się więzi sąsiedzkich – społeczność jest mniejsza niż ta w przypadku bloków mieszkalnych, dlatego możliwe jest dużo lepsze zapoznanie się z sąsiadami.